דיור מוגן דתי

דיור מוגן יכול להישמע אפשרות לא נעימה כשנספר עליה לאבא או אימא המבוגרים, אך עיקר הכעס והבלבול נובע מהמחשבה שדיור מוגן שקול לבית אבות.

דיור מוגן הוא סך הכול קורת גג משותפת אך עם פרטיות מוחלטת לכל דייר, שיכול להשתכן בחדר פרטי או חדר זוגי לפי בחירתו. אחד הדברים שיותר מפריעים למבוגרים ובעיקר אלו שחיים אורח חיים דתי, הוא החשש לא לשמור על אורח חיים זה בדיור מוגן מפאת העובדה שהוא מכיל דיירים רבים. דיור מוגן דתי היא אפשרות מעולה לאנשים אלו ויש גם במקומות רבים ללא צורך להתרחק מהבית.
דיור מוגן דתי
 

מה מציע דיור מוגן דתי לדיירים המבוגרים?

  • אורח חיים דתי הוא אורח חיים של אנשים רבים במדינת ישראל לכן ישנם דיורים מוגנים דתיים רבים ברחבי הארץ. בית טובי העיר נותן אפשרות לשמור שבת באותה צורה בדיוק בה שמר עליה המבוגר כשגר בביתו, בין אם זה לבד או בין אם בחיים משותפים עם בת זוגו. אדם דתי רוצה שיהיה בית כנסת קרוב למגוריו, לכן הוא מציע בית כנסת בתוכו או בית כנסת בקרבת מקום שלא מצריכה את המבוגר ללכת זמן רב בטח לא בתנאי מזג אוויר קשים כמו שרב או גשם. כל הביטוי הדתי האפשרי ניתן לאותם מבוגרים ללא יוצא מן הכלל כמובן בכבוד והדדיות עם שאר האנשים. גם מסורתיים וחילוניים יכולים להגיע לדיור המוגן אך חשוב לדעת שהאווירה השוררת נועדה לכבד את אורח החיים הדתי באופן מיוחד.

  • כחלק מאורח החיים הדתי, המקום מציע לינה מופרדת כדי שהמקום יכבד את כל דייריו. הפרדה בין גברים ונשים בכל מה שקשור ללינה כמובן הכרחית ויש להתרשם מהאפשרות הזו למי שחשוב לו כשמגיעים למקום.

  • אחד הדברים הבסיסיים ביותר שמוצעים לא רק בדיור מוגן דתי אלא כמעט בכל דיור מוגן באשר הוא זוהי הכשרות שחשובה להרבה אנשים. בכל מה שקשור לאוכל ולשמירת בשר וחלב ומזון בהשגחת הרבנות, אפשר להסיר כל דאגה מלבכם כי זהו כלל יסוד בכיבוד אנשים בעלי אורח חיים דתי.
דיור מוגן דתי בירושלים

לא קל לעזוב את הקהילה

כשמדברים על אורח חיים דתי לא מדובר רק על אורח חיים אלא על מסגרת קהילתית אותה צריך לעזוב.

גם אם מדובר על דיור מוגן שנמצא יחסית קרוב למקום המגורים הקודם, בדרך כלל המבוגר לא יחזור לבית הכנסת הקודם לאנשים ולמקום שהכיר במשך שנים רבות ואף עשורים שהיו חלק מחייו ולכן המעבר חייו להיות ידידותי, סבלני ושלא ייחסר לו כלום. דיור מוגן דתי חייו לספק הרגשה של משפחה ודאי כשמדובר באדם דתי שרגיל למקום שלו בבית הכנסת, לאנשים שהוא רואה אותם כל בוקר ולהקפדה על הפרטים הקטנים בכל מה שקשור להרגליו הדתיים והאישיים.

דיור מוגן דתי ואיכותי

בית טובי העיר מציג בית מפואר מאין כמותו בכניסה לירושלים ופועל כבר למעלה מעשרים שנים כהגשמת חזון דיור מוגן ואיכותי לקהל המבוגר והדתי שנותן לכל אחד בכל גיל להמשיך חיים עצמאיים, בטוחים, עם רוגע, שלווה וחיי חברה מעולים. פה כל אחד ימצא אוזן קשבת, תמיכה ובעיקר איכות שמתחדשת בכל פעם.

בית טובי העיר משתפר מידי שנה בכל תחום, בבריאות, ברווחה ובשירותים הרבים שהוא מציע כולל פעילויות גופניות, חוגים שונים להעשרה וכמובן אירועי תרבות שנותנים הרגשה ביתית יותר מכל מקום אחר. אם אתם מרגישים לבד או דואגים ליקירים שלכם לעת שיבה, אנחנו בבית טובי העיר מחכים לכם כדי שתצטרפו למשפחה.