היתרונות בדיור מוגן

המקום הכי טוב עבור הגיל השלישי
 
 
אם גם היקירים שלכם הגיעו לגיל השלישי, הגיל המבוגר בו הם צריכים שגרת חיים קצת יותר שונה, יותר מעניינת וניתן לומר גם קצת יותר 'צעירה', מעבר לדיור מוגן יכול להיות הפתרון הטוב ביותר. היתרונות בדיור מוגן הם עצומים לעומת הישארות בבית לבד, בעיקר אלמנים ואלמנות, ו-ודאי שהיתרונות בדיור מוגן ענקיים לעומת בית אבות שלא מאפשר חיים פרטיים ועצמאיים באותה מידה.

דיור מוגן היא אפשרות נוחה לכולם ולא רק למבוגרים שנהנים משירותים איכותיים וקהילה מגובשת אלא גם לכם, שתהיו רגועים שההורים האהובים שלכם נמצאים במקום טוב.
טיפול חם לגיל השלישי

דיור מוגן: היתרונות העיקריים

  • דיור מוגן נותן למבוגר את האפשרות להמשיך לחיות חיים עצמאיים. רבים מהמבוגרים לא רוצים להרגיש כ'נטל', תחושה שבית אבות נותן לא מעט פעמים גם אם בלי כוונת תחילה. השירותים הרפואיים שנמצאים ממש קרוב לדייר, שגרתה חיים הזקנה והמשעממת יוצרים אצלו תחושה חמוצה בבטן וטעם רע בפה וכך הדייר רק יתמרמר וירצה לצאת ויתחיל לעתים לפתח כעס כלפי ילדיו שעודדו את ההחלטה ותרמו לה. בית הדיור הוא סך הכול חדר במקום מגובש ואיכותי בו יש קהילה שלמה באותו סטטוס בחיים כך שהחיים ממשיכים להיות עצמאיים בכל מה שקשור לבריאות ולחברה.

  • אחד היתרונות בדיור מוגן היא הקהילה. שלא כמו בבית אבות או צורות מחייה אחרות, וישנם מבוגרים רבים שיוצרים מערכת חברתית מאוד נעימה בעיקר בגיל הזה שמתאפיין במבוגרים רבים שחווים בדידות. בידור ופנאי הם חלקים חשובים מאוד מהחיים של כולנו ודאי כאשר מגיעים לגיל השלישי ואפילו פעילויות פשוטות כמו קפה ועוגה אחרי הצהריים, משחקי בינגו, ערב קריוקי, שעת סיפור או הרצאות מעניינות יכולים לשפר את איכות החיים, ליצור נושאי שיחה בין הדיירים ולפתח חברויות חדשות.

  • יתרון נוסף הוא שאתם אף פעם לא לבד: יש אווירה יותר רעננה, נרקמים ידידויות וחברויות חדשות בכל יום. בדיור מוגן יש פינות ישיבה, קפיטריה, יש חדר אוכל גדול, יש מקומות לשבת ולראות טלוויזיה ולהתדיין על נושאים רבים, כל אלו הם סך הכול התשתית להתחלה של הכיף האמיתי, השיחות ויחסי הגומלין עם שאר האנשים. כשיש קשרי חברות הכול נראה זוהר לעומת חיים חסרי פנאי וכיף ובכל גיל אחת התרופות הטובות ביותר אם לא הטובה מכול, זהו הצחוק.
יחס אישי

מקום שמתאים לכולם

היתרונות בדיור מוגן הם רבים אך החשוב שבהם זוהי האווירה. אין תחליף לאווירה טובה ומקום שלא ישדר את מה שהמבוגר צריך ורוצה, לא יענה לצרכיו. אי אפשר להתפשר על כך בשום פנים ואופן גם אם המחירים נוחים, החדרים נראים בסדר והמקום קרוב לבית. הבחירה חייבת להיות בידי המבוגר ולא בידי ילדיו בשורה התחתונה. בית הדיור נותן מענה לכל גיל ולכל אורח חיים בין אם מדובר על חיים כדתי, כטבעוני או אנשים במצב בריאותי לא כל כך טוב.

כל היתרונות במקום אחד

בית טובי העיר מציג בית מפואר מאין כמותו בכניסה לירושלים ופועל כבר למעלה מעשרים שנים כהגשמת חזון דיור מוגן ואיכותי לקהל המבוגר והדתי שנותן לכל אחד בכל גיל להמשיך חיים עצמאיים, בטוחים, עם רוגע, שלווה וחיי חברה מעולים. פה כל אחד ימצא אוזן קשבת, תמיכה ובעיקר איכות שמתחדשת בכל פעם.

בית טובי העיר משתפר מידי שנה בכל תחום, בבריאות, ברווחה ובשירותים הרבים שהוא מציע כולל פעילויות גופניות, חוגים שונים להעשרה וכמובן אירועי תרבות שנותנים הרגשה ביתית יותר מכל מקום אחר. אם אתם מרגישים לבד או דואגים ליקירים שלכם לעת שיבה, אנחנו בבית טובי העיר מחכים לכם כדי שתצטרפו למשפחה.