התעמלות

כשהגיל מתקדם הרבה דברים משתנים בחיים. הילדים כבר עסוקים עם המשפחות שהקימו ואין להם זמן לטפל גם בהורים, שכבר הגיעו לגילאים מבוגרים ביותר, הנכדים בקושי מגיעים לבקר וגם הגוף עצמו שונה מאוד ממה שהיה. כדי לחוות את התקופה המבוגרת בצורה הטובה ביותר, חשוב לדאוג לכל צרכי הגוף מהתעמלות נכונה ועד תמיכה רפואית שתמיד תהיה נגישה. השגרה תשתפר משמעותית וכך בריאות הגוף והנפש.

 

הגוף כבר לא מה שהיה פעם

בגיל השלישי יש בעיות רבות שצצות זו אחר זו וכדי להבין מדוע זה קורה צריך להבין מה מצב הגוף באופן כללי. בגיל הזהב, ולמעשה מגיל 60 ומעלה, הגוף מתחיל בהידרדרות משמעותית יותר שהתחילה כבר אחרי שהיינו בשיאנו באמצע שנות ה-20 אך בשלב זה היא מורגשת הרבה יותר. הגוף כבר לא יכו ללהגן על עצמו ואנו רואים זאת היטב כיוון שפגיעות אצל מבוגרים מחלימות כעבור זמן רב יותר באופן משמעותי מאשר צעירים. מחלות שונות יכולות לצוץ זו אחר זו, החל מווירוס פשוט שיכול לגרום לבעיות גדולות ועד הפרעות קוגניטיביות שיכולות לפגוע בשגרת המבוגר.

חשיבות ההתעמלות בגיל השלישי

כדי לשמור על אורח חיים בריא יותר אמנם לא נוכל לעשות הכול אך לבטח אפשר לבצע כמה פעילויות גופניות שישפרו משמעותית את תפקוד הגוף. כל אחד צריך לדעת שהתעמלות ופעילות מאומצת תהיה טובה, במידה מסוימת ומבוקרת, לאורח חייו. במקום להמשיך לסבול ממפרקים כואבים ובמקום לתת ללב להתנוון עם השנים, מספיק שתבצעו שיעור התעמלות פעמיים בשבוע ותרגישו שיפור מדהים באנרגיה הגופנית בכל יום ויום.

כיצד שומרים על תזונה נכונה?

את הבקשה לזכאות לדיור מוגן וגר בדיור ציבורי יגיש את הבקשה לסניף החברה המאכלסת שמטפלת בדירה שלו. במידה ומדובר במבוגר מחוסר דיור הוא יגיש את הבקשה באמצעות אחת מהחברות המאכלסות כאשר בכל מקרה יש צורך לצרף אישורים עדכניים מביטוח לאומי לגבי הזכאות לקצבת זקנה והשלמת ההכנסה. אחרי הגשת הבקשה המבוגר עובר ועדת התאמה בה ייבדק מצבו הרפואי על מנת לוודא שהוא אינו סיעודי ומתפקד באופן עצמאי. במידה ועבר, הוא ייכנס לרשימת המתנה לפי זמינות הבית במקום המבוקש.

לשמור על פעילות במסגרת חברתית

  • קשה מאוד לבצע פעילות גופנית או כל סוג של התעמלות בלי שמישהו ידחוף אותך ובוודאי בגיל הזהב כאשר קשה ואף מסוכן לבצע אותה לבד. זו בדיוק הסיבה מדוע מבוגרים רבים מוצאים את השגרה הבריאה שלהם במסגרת חברתית כמו דיור מוגן. בעוד בתי אבות מהווים מסגרת לוחצת יותר, דיור מוגן מאפשר לכל מבוגר בכל גיל להגיע לחממה אוהבת ובטוחה שם יוכל להצטרף בין היתר גם לפעילויות גופניות מבוקרות שייטיבו עמו בקבוצה. פעילויות אלו משפרות את חוזק הגוף, את סיבולת הלב והריאה ולמעשה מונעת את הניוון שמתחיל בגוף עוד משלבים מוקדמים יותר.

שגרה בריאה ופעילה בבית טובי העיר

בית טובי העיר הוא בית דיור מוגן שהוקם ב-1992 עם חזון מאוד ברור: לספק מקום מגורים איכותי, חברתי ובטוח לכל הדיירים באווירה ייחודית ועצמאית. בית טובי העיר מושלם לציבור המבוגר הדתי אך מתאים לכל אחד. כשהגיל מתקדם, בעיות הזמן מתחילות להופיע והנכדים כבר בקושי מגיעים לבקר, זה הזמן להצטרף אלינו כדי להבין מהי שגרת חיים פעילה ואיכותית ששומרת על בריאות הגוף ובריאות הנפש. כאן כל אחד יכול להרגיש שייך ולחיות את חייו איך שהוא רוצה, לשמור על התעמלות ואורח חיים בריא, ליהנות מביקורים מתי שהוא רק רוצה ולהשתתף רק במה שהוא רוצה.


בית טובי העיר הוא המקום הטוב ביותר כי הוא מסגרת מושלמת. אנו מציעים לכל הדיירים ליהנות ממגוון רחב שירותים חמימים ונעימים עם אוזן קשבת 24 שעות ביממה וצוות אמין ומסור שיעזור בכל מה שצריך. עזרה בקניות בסופר, ליווי לתורים בקופות החולים ועוד שירותים רבים אחרים ניתנים באהבה לכל הדיירים כי הרי כבר אמרנו שאנו משפחה אחת גדולה.