חשיבותם של הטיפולים הסיעודיים

מהו טיפול סיעודי ומי זקוק לו?
בישראל יש אוכלוסייה מבוגרת גדולה מאוד והסטטיסטיקה מראה שכשלושים אחוזים זקוקים לטיפולים סיעודיים. חשיבותם של הטיפולים הסיעודיים משמעותית מאוד לא רק עבור איכות החיים של הקשיש אלא פעמים רבות כצורך מהותי ותנאי לקיומו התקין. עם הגיל הגוף מתחיל להיות חלש יותר ויותר והמערכות לא פועלות כמו שצריך, הגוף חלש ולא בשל להתמודד עם מצבי חירום.

טיפול סיעודי הוא טיפול תומך שניתן למבוגר או לקשיש, או לכאלו שנפצעו בתאונות כלשהם או לוקים במחלות שלא נותנות להם אפשרות לחיים עצמאיים תקינים. טיפול סיעודי יכול להינתן על ידי עובד זר, יכול להיות על ידי אחות או על בעזרת בן משפחה. טיפול סיעודי כולל מתן תרופות, בדיקות וסיוע לקשיש בכל פעולות היום שהוא נדרש.
 
טיפולים סיעודיים

חשיבותם של הטיפולים הסיעודיים

  • טיפול סיעודי חשוב מאוד כיוון שבלעדיו תחול הידרדרות במצבו הבריאותי של הקשיש. בדרך כלל מדובר על קשישים או מבוגרים חלשים מאוד שלא מסוגלים לבצע פעולות כמו ביקור במרפאה או אפילו זימון תור לרופא בטלפון לבד בלי עזרה, ולכן הטיפול הסיעודי חשוב כדי שהמטופל ימשיך להיות במעקב רפואי ויקבל טיפול תומך. בנוסף, רוב המטופלים הנושאים עמם מחלה כרונית מתמשכת או שמצב המערכות שלהם לא בריא במיוחד בעיקר מפאת גילם, לכן כל הזנחה או אי תשומת לב תגרור הידרדרות חמורה.

  • טיפולים סיעודיים חשובים מאוד כדי שהמטופל יוכל לשמור על שגרת חיים תקינה. מעבר לבעיות הרפואיות, ללא טיפול סיעודי כלשהו, מקום תומך כמו דיור מוגן או עזרה ממטפל צמוד, כל פעולה בחיים עלולה להיות קשה. כיבוס כביסה, מקלחת, בישול, קניות, תשלומי חשבונות חודשיים, קניית תרופות ואפילו הליכה לשירותים יכולות להיתקל בקשיים רבים עד לאי הצלחה מוחלט. לא רק מדובר על מטופלים עם חולשה פיזית אלא מטופלים רבים לוקים בהפרעות תקשורת ולכן התלות בטיפול סיעודי היא קריטית במיוחד.

  • ללא טיפול סיעודי, המטופל יכול להרגיש חסר אונים. חשיבותם של הטיפולים הסיעודיים מוכחת גם בסטטיסטיקות, תוחלת החיים של המטופלים בגילאים המבוגרים עלתה מאוד מאז התשתית של טיפולים סיעודיים בארץ, בכתשע שנים משנות השמונים ועד היום. ללא טיפול סיעודי תהיה הפקרה של האוכלוסייה החלשה ביותר גם בפן הנפשי והחברתי, חברה לא תוכל להתקיים בצורה תקינה בלי דאגה לשכבות החלשות ודאי כשמדובר בפצועים, נפגעים או קשישים שיצרו את כל מה שאנו רואים היום.

חוק סיעוד של ביטוח לאומי

חשיבותם של הטיפולים הסיעודיים הם כה גבוהים ואף יש חוק בישראל שקובע שביטוח לאומי מחלק קצבאות סיעוד ודואג לאוכלוסייה זו במידה ויוכיחו שהם מתאימים. עובדה זה מראה שוב כמה התלות של אותה אוכלוסייה בטיפולים שניתנים לה בכל התחומים, כמו דיור מוגן שדואג לכל הצרכים או מטפל צמוד.

דיור מוגן כפתרון נהדר גם בתחום הרפואי וגם החברתי

בית טובי העיר מציג דיור מוגן מאין כמותו בכניסה לירושלים ופועל כבר למעלה מעשרים שנים כהגשמת חזון דיור מוגן ואיכותי לקהל המבוגר והדתי שנותן לכל אחד בכל גיל להמשיך חיים עצמאיים, בטוחים, עם רוגע, שלווה וחיי חברה מעולים. פה תמצאו את כל מה שתצטרכו ליקירים שלכם, תמיכה רבה ובעיקר איכות שמתחדשת בכל פעם.

בית טובי העיר משתפר מידי שנה בכל תחום, בבריאות, ברווחה ובשירותים הרבים שהוא מציע כולל פעילויות גופניות, חוגים שונים להעשרה וכמובן אירועי תרבות שנותנים הרגשה ביתית יותר מכל מקום אחר. אם אתם מרגישים לבד או דואגים ליקירים שלכם לעת שיבה, אנחנו בבית טובי העיר מחכים לכם כדי שתצטרפו למשפחה.