מהו דיור תומך

על מנת להבין מה הוא דיור תומך יש להבין קודם מה הוא דיור מוגן

אנשים רבים אשר מגיעים לגילאים מבוגרים מתקשים לנהל את אורך החיים באופן שבו הצליחו והיו רגילים אליו בעבר, מטלות הבית הופכות לקשות יותר, קניות בסופר, בישול וניקיון הופכים לפרוייקטים ארוכים. לכן על מנת להקל על סדר היום ומטלות הבית וכדי להיות חלק מהקהילה גדולה של בני גילם, אנשים רבים בגילאים מבוגרים בוחרים לעבור לדיור מוגן.

דיור מוגן הוא מקום בו מתגוררים אנשים מבוגרים בעלי יכולת התנהלות עצמאית – כלומר, לא במצב סיעודי. דיור מוגן מעניק לאלו אשר בוחרים לחיות בו עיסוקים לשעות הפנאי, חוגים וחיי קהילה מלאים עם הדיירים הנוספים. זוהי אופציה מצויינת בעבור מבוגרים בעלי התנהלות עצמאית שרוצים לשמור על איכות חיים גבוה.

 
טיפולים סיעודיים

כמה דברים שיש לדעת על דיור תומך

  • דיור תומך הוא השלב אחרי דיור מוגן – דיור מוגן הוא מקום בו מתגוררים אנשים רבים בגיל הזהב על מנת לשמור על איכות חיים גבוהה מבלי להתאמץ, חשוב לדעת, דיור מוגן מתאים לאנשים מבוגרים בעלי יכולת תפקוד באופן עצמאי שלא נזקקים לעזרה סיעודית. אך היום ישנם הרבה אנשים בגיל הזהב שמתחילים את דרכם בדיור מוגן כאשר הם עוד בתפקוד מלא ולאחר מספר שנים מאבדים חלק מהתפקוד ונזקקים לעזרה סיעודית. לשם כך בידיוק נועד דיור תומך, הדיור התומך הוא השלב אחרי הדיור המוגן ומתאים לאותם אנשים שעם השנים נזקקים לעזרה סיעודית אבל רוצים להמשיך לגור בדיור המוגן.

  • דיור תומך הוא דיור המעניק עזרה סיעודית – על מנת לפתור את הבעיה אשר נוצרה בעקבות כך שדיור מוגן מתאים רק לאנשים בעלי יכולת תפקודית, קמו בשנים האחרונות הרבה מקומות המציעים דיור תומך הכולל עזרה סיעודית. הדיור התומך הוא אופציה מצויינת בעבור בני גיל הזהב שאינם מסוגלים לתפקד בצורה מיטבית ונזקקים לעזרה סיעודית. שגרת הדיור התומך דומה מאד לדיור מוגן, דיירים בדיור תומך נהנים מעולם תוכן הכולל הרצאות, פעילויות וחוגים בנוסף על קבלת העזרה היום יומית מצוות המקום. העובדים בדיור תומך צריכים להיות מקצועיים ביותר על מנת לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר.

  • במה עוזר צוות הדיור התומך – לאנשים רבים גיל הזהב הוא לא קל בכלל, עם השנים מבוגרים מאבדים את היכולת שלהם להתנהל באופן עצמאי. על מנת למצוא פתרון שיכול לעזור להם ולגרום להם להרגיש בנוח נפתחו הדיורים התומכים. בדיור תומך יקבל הדייר עזרה סיעודית בכל דבר אשר נדרש, אם זה בלקיחת כדורים, הליכה, אכילה, מקלחות ועוד פעולות יום יומיות רבות, כל זאת על הצד הטוב ביותר תוך הקשבה לדייר. דיור תומך יכולה להיות אופציה מצויינת עבור אלו שנזקקים לעזרה סיעודית אך עדיין רוצים לחיות חיי קהילה בדיור מוגן ולהנות ממה שהוא מציע. הדיור התומך מבטיח לשמור על הדיירים עליו ולטפל בהם בצורה המקצועית והמסורה ביותר.

חוק סיעוד של ביטוח לאומי

חשיבותם של הטיפולים הסיעודיים הם כה גבוהים ואף יש חוק בישראל שקובע שביטוח לאומי מחלק קצבאות סיעוד ודואג לאוכלוסייה זו במידה ויוכיחו שהם מתאימים. עובדה זה מראה שוב כמה התלות של אותה אוכלוסייה בטיפולים שניתנים לה בכל התחומים, כמו דיור מוגן שדואג לכל הצרכים או מטפל צמוד.

דיור תומך יכולה להיות האופציה שמתאימה לכם

אם אתם מחפשים בו מקום בו אפשר להתגורר בגיל מבוגר וגם לקבל עזרה סיעודית לכל דבר אשר ידרש, זה הזמן לחשוב על דיור תומך. אחד המקומות הבולטים בארץ המציעים שירותים כאלו הוא בית טובי העיר בירושלים. מקום אשר מפורסם בהיותו בית לאנשים רבים בגיל הזהב. אם אתם מחפשים מקום שנעים לגור בו, עם קהילה חברתית גדולה, חוויות חברתיות וכמובן עזרה סיעודית ברמה הגבוהה, האוהבת והמסורה ביותר – בית טובי העיר הוא המקום במיוחד בשבילכם.