מה היתרונות של דיור מוגן להוריכם?

ההורים שלכם הגיעו לגיל הזהב? כדאי שתביאו בחשבון את היתרונות של דיור מוגן ותבחרו אותו בצורה נכונה. מתלבטים בין האפשרויות? הנה המדריך המלא


גיל הזהב מביא איתו שורה ארוכה של בעיות רפואיות. אחת הדרכים להתמודד עם בעיות מן הסוג הזה היא באמצעות מעבר למוסדות דיור ייעודיים. מוסדות הדיור מתאימים לצרכים של בני גיל הזהב והם כוללים טיפול רפואי וסיעודי מסביב לשעון. מעבר לכך, בעזרת המוסדות ניתן לייצר אווירה נעימה יותר לפיתוח קשרים חברתיים ואישיים. מחקרים מראים ששהות במוסדות דיור עוזרת לבני גיל הזהב לשמור על איכות חיים ובמקרים מסוימים היא אפילו מונעת דמנציה.

הדרך לבחור מוסדות דיור עבור בני גיל הזהב היא להתאים אותם למצבם הרפואי. אפשר להתייעץ עם נציגי המוסד וניתן גם לערב רופא משפחה. רצוי לבדוק כמה עולים סוגים שונים של חדרים ולתכנן בהתאם את התקציב. התכנון של התקציב חשוב כי היא מונע הוצאות מיותרות ועוגמת נפש.
 

בטיחות, חיסכון ועזרה רפואית

יש כמה יתרונות בולטים שאותם ניתן להשיג באמצעות דיור מוגן להורים:

א. בטיחות – היתרון המשמעותי והגדול ביותר הוא שיפור תחושת הביטחון של בני גיל הזהב. גם אתם בתור קרובי משפחה תהיו רגועים אם ההורים שלכם יהיו בדיור מוגן, כי תוכלו להיות בטוחים שהם נמצאים בידיים טובות. הבטיחות מתחילה באבזור המיוחד של החדרים, בפעילויות הנבחרות עבור הדיירים ובהכשרה של הצוות הרפואי.


ב. חיסכון כלכלי – משתלם יותר להעביר את ההורים לדיור מוגן מאשר להזמין מטפלים אישיים לבית. בנוסף, משרד הבריאות משתתף בחלק מהמקרים בהוצאות על בתי אבות ויש חברות ביטוח שדרכן ניתן לקבל פיצוי כספי לא מבוטל. החיסכון הכלכלי משמעותי לקשישים בגיל הזהב ויכול לעזור גם לילדים שלהם.


ג. עזרה רפואית וסיעודית – ברמה היום יומית, קשישים במוסדות דיור ייעודיים מקבלים עזרה רפואית וסיעודית. תמיד יש להם למי לפנות במקרה של מחלה והם נמצאים תחת פיקוח של צוות סיעודי. אנשי הצוות במוסדות הדיור נבחרים בקפידה ועוברים הכשרה ייעודית. הם מכירים היטב את הצרכים של בני גיל הזהב ועושים הכל על מנת למלא אותם.

הדור הבא של מוסדות הדיור

מוסדות דיור מוגן מאובזרים כיום ברמה של בית מלון ומציעים איכות חיים גבוהה מאוד. הדור הבא של מוסדות הדיור כבר כאן ולא כדאי לפספס אותו. בני גיל הזהב יכולים לעבור למוסדות דיור גם אם רמת התפקוד שלהם מוגדרת כתקינה. במילים אחרות, יש כאלה שמעדיפים לנצל את היתרונות של מוסדות הדיור עוד לפני שהם זקוקים לכך מבחינה ביולוגית.

לסיכום, אין ספק לגבי היתרונות של מוסדות דיור לקשישים ומבוגרים בגיל הזהב. כדאי לנצל את היתרונות האלה ולעשות זאת בהקדם בעיקר בהקשר של הבטיחות, החיסכון והעזרה הרפואית או הסיעודית.