מיתוסים שגויים על דיור מוגן

ממש לא מה שחשבתם
דיור מוגן ובית אבות מאז ומתמיד היו מושגים דומים. מדוע? בעיקר בגלל העובדה שמי שחושב שהם דומים הוא צעיר, ושני המושגים מדברים על אוכלוסייה מבוגרת. ובכן, זה המקום להודות בטעות, הם ממש לא אותו הדבר.

דיור מוגן הוא ממש לא בית אבות, הם לא כוללים אותם שירותים ולא מהווים אותה מסגרת. ההבדלים בין דיור מוגן לבית אבות עצומים וחשובים להבנה בעיקר כאשר עולה השאלה מה הדבר הכי נכון לאבא ואימא, האם להישאר בבית או לעבור לאחת המסגרות. את כל המיתוסים השגויים על דיור מוגן חשוב לנפץ מהר ולקחת את האפשרות הזו כפתרון נהדר שמשפר את איכות החיים ו-ודאי שלא גורע ממנה.
מיתוסים שגויים על דיור מוגן
 

מיתוסים שגויים על דיור מוגן

  • דיור מוגן ובית אבות הם ממש לא אותו הדבר גם לא לפי הגדרה. בית אבות היא מסדרת מוסדית לכל דבר ודיור מוגן היא מסגרת חיים שמתבטאת בעצמאיות מוחלטת, כל דייר גר בדירה שלו, בחדר שלו, עם הריהוט והאביזרים שהוא צריך, ללא הגבלה על שום דבר ממש כמו אין הגבלה על הבית שלכם בכל מסגרת. האווירה ששוררת במקום כלל לא דומה לאווירה של בית אבות, היא אווירה יותר רעננה וצעירה, אווירה חופשית שלא מחייבת הצטרפות לפעילויות או אכילה בחדר האוכל. דיור מוגן אם כך הוא גרסה עצמאית והרבה יותר משוחררת והדבר היחיד שמשותף אליו ואל בית אבות היא שמגיעים אליהם דיירים שיכולים להיות באותו טווח גילאים, וזהו.

  • דיור מוגן מתאים לאוכלוסייה פעילה, אוכלוסייה מבוגרת אך לא כזו שמרותקת למכשירים או לטיפול רפואי צמוד, אם כי שלדיור מוגן ניתן להכניס עובד זר שיסייע ממש כמו בבית. ההיפך הוא הנכון, אם בבית אבות הדגש הוא על הטיפול הרפואי והתמיכה בקשיש, בדיור מוגן מי שנהנה באמת ומי שמתאים לו אורח חיים כזה אלו מבוגרים פעילים, אקטיביים, כאלו שאוהבים הרפתקאות, חיי חברה, משחקים ופעילויות. קשיש תשוש וחלש שזקוק לטיפול רפואי ובא בימים יתאים פחות למסגרת החברתית הזו.

  • אמנם דיור מוגן מתאים לאוכלוסייה מבוגרת אך לאו דווקא מדובר על אנשים מבוגרים מאוד. טווח הגילאים יכול להיות רחב, האנשים צעירים ברוחם, הפעילויות וחיי החברה הם אלו שמכתיבים את השגרה כך שהגיל עצמו במספרים לא משחק פקטור של ממש. בני משפחה מגיעים לבקר כל הזמן, המקום מלא באנשים וחי בכל רגע.

דיור מוגן: ממש לא לעשירים בלבד

אחד המיתוסים על דיור מוגן היא סוגיית המחיר. אנשים רבים טוענים ללא הצדקה שדיור מוגן מתאים אך ורק לאוכלוסייה מבוססת שביש ביכולתה לשלם את המחירים 'המוגזמים' של המקום. חשוב לציין שדיור מוגן מקנה את כל מה שהמבוגר צריך והכל לפי בחירה, כך שכל מבוגר שיש לו דירה ופנסיה בקלילות יכול להשתלב בדיור מוגן. עיקר הדיירים בדיור מוגן הם ממעמד הביניים ויש דיורים מוגנים בכל מחיר ולכל כיס.

דיור מוגן לכל אחד בטובי העיר

בית טובי העיר מציג בית מפואר מאין כמותו בכניסה לירושלים ופועל כבר למעלה מעשרים שנים כהגשמת חזון דיור מוגן ואיכותי לקהל המבוגר והדתי שנותן לכל אחד בכל גיל להמשיך חיים עצמאיים, בטוחים, עם רוגע, שלווה וחיי חברה מעולים. פה כל אחד ימצא אוזן קשבת, תמיכה ובעיקר איכות שמתחדשת בכל פעם.

בית טובי העיר משתפר מידי שנה בכל תחום, בבריאות, ברווחה ובשירותים הרבים שהוא מציע כולל פעילויות גופניות, חוגים שונים להעשרה וכמובן אירועי תרבות שנותנים הרגשה ביתית יותר מכל מקום אחר. אם אתם מרגישים לבד או דואגים ליקירים שלכם לעת שיבה, אנחנו בבית טובי העיר מחכים לכם כדי שתצטרפו למשפחה.