אהבת חינם בבית טובי העיר

מעת צביה לבובי דיירת בבית טובי העיר

בתקופה האחרונה מוצאת עצמה החברה הישראלית שסועה, מפולגת ומוצפת שנאת חינם שסופה מי ישורנה.

על רקע זה יזם צוות תרבות של "בית טובי העיר" בירושלים יום עיון ארוך שכולו אהבת חינם תוך ששולבו בו מיטב המרצים:

הרב חיים נבון שדן במהותה של מצוות "ואהבת לרעך כמוך". הגב'  רבקה רביץ, לשעבר ראש סגל בית הנשיא ופעילה חברתית חרדית, העלתה את הסוגיה מהי אהבת חינם ובשילוב אנקדוטות וסיפורים שעברה במסגרת פעילותה המקצועית המחישה כיצד ניתן ליישם אהבת חינם במציאות פלגנית מובהקת כמו שלנו היום.

הרב מרדכי נויגרשל עמד על השאלה אם אהבת חינם ובעיקר שנאת חינם הם באמת 'בחינם'? הוא הוביל את המאזינים למסקנה ששנאת החינם מקורה בקנאה בתלמידי חכמים כשברקע התייחס לסיפור בגמרא על קמצא, בר קמצא ושאר גיבורי הסיפור. שנאה כזו היא אכן שנאת חינם כי האפשרות להיות תלמיד חכם מתאפשרת לכל אחד, ומתוך שלא בוחרים בתורה ורק מקנאים בתלמידי החכמים הגיעו לכך שחרבה ירושלים. וברור שהרב התכוון בדבריו למציאות המעוותת העכשווית האוכלת בנו כל חלקה טובה.

מר אורי שכטר, סמח"ט במילואים של חטיבת הנח"ל ופעיל חברתי, הציף את מאזיניו בסיפורים שכולם עין טובה ולב טוב ושגבוריהם מלאי אהבת חינם, כשהוא קורא לכולנו להביט סביב, לגלות את הפרטים הקטנים ואת הנזקק ולהוסיף הרבה טוב ואהבת חינם לעצמנו, למשפחתנו, לקהילתנו ולעמנו.

יום העיון הסתיים בהצגת סרט תיעודי מרתק ומזיל דמעה שביים היוצר נעם דמסקי  בשם חידה ושמה טרנובסקי על זוג מחסידי אומות העולם שהצילו את שושנה גזונדהייט ומשפחתו בשואה, פשוט מתוך אהבת חינם ואמונה בעשיית טוב.

דיירי בית טובי העיר עברו ביום עיון זה חוויה משמעותית ויצאו אל תשעה באב עם תובנות מעמיקות ומסקנות ישנות וחדשות על עשיית הטוב וכיצד יכול כל אחד מאתנו להרבות באהבת חינם…

הרבה חומר למחשבה.

למידע על האירועים הקרובים בבית טובי העיר , צרו קשר עם תמר בנייד  054-487-2267

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
    שלחו הודעה
    היי :) צריך עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?