זכויות בגיל הזהב

בגיל הזהב מתרחשים שינויים רבים אשר חשוב להכיר בכדי לדעת כיצד להתמודד איתם

גיל הזהב הינו גיל בו מתרחשים שינויים רבים- רוב האנשים יוצאים לפנסיה, רבים משנים את מקום מגוריהם, ישנם שינויים כלכליים רבים ועוד. לאור האמור, חשוב לדעת כיצד להתכונן לגיל זה וכיצד להתמודד איתו בצורה הטובה ביותר. אחת הדרכים החשובות ביותר בהתמודדות עם גיל הזהב הינה הכרה של הזכויות השונות בגיל זה, אשר יכולות לסייע ולהקל על תחומים רבים.

ישנן כמה זכויות אשר רלוונטיות לכל אדם בגיל הזהב ואשר חשוב להכיר

פנסיה: אחד הדברים המשמעותיים ביותר בגיל הזהב הינו קצבת הפנסיה. את הקצבה זכאי לקבל כל מי שחסך בקרן פנסיה במהלך עבודתו ופרש מן העבודה. חשוב לוודא כי גובה הקצבה אותה הנכם מקבלים מתאימה לשנות עבודתכם, גובה ההכנסה שלכם וכן שאר הגורמים אשר משפיעים על קרן הפנסיה, ואת זה ניתן לברר למול נציגי הקרן או יועצים פנסיונים פרטיים.

קרנות השתלמות וגמל: מלבד קרנות פנסיה, ישנן קרנות פנסיוניות נוספות להן זכאים אנשים לאחר גיל הפרישה כגון קרנות השתלמות וקרנות גמל. גם את הקרנות הללו חשוב לבחון בטרם משיכתן וכן לברר כיצד למשוך את הכסף.

בריאות: גופים רבים כולל קופות החולים מציעים מסלולי ביטוח שונים אשר נועדו בכדי להקל על אוכלוסיית גיל הזהב. ביטוחים אלו אינם מתאימים יותר רק מבחינה כלכלית למבוטחים, אלא הם גם מציעים כיסוי על טיפולים שונים אשר רלוונטיים לגילאים אלו ואשר אינם רלוונטיים בשלבים אחרים בחיים.

קצבת זקנה: הביטוח הלאומי מעניק לכל מי שעבר גיל מסוים קצבה בגובה אשר הולך ועולה עם הגיל. קצבה זו אינה תלויה בהכנסתו של האדם, והיא נועדה בכדי לגשר על הפער בין המשכורת שאדם רגיל לקבל לבין גובה הפנסיה שלו לאחר הפרישה.

הנחות שונות מטעם המדינה: המדינה מעניקה לאנשים בגיל הזהב הנחות שונות אשר נועדו להקל על חייהם מבחינה כלכלית.
ובחינות אחרות. הטבות אלו יכולות להיות הנחות בבתי קולנוע, הטבות מס, קיצור המתנה בתורים, מימון תחומים שונים כגון חוגים, לימודים, הסבה מקצועית ועוד.

דיור: ישנם מוסדות דיור רבים אשר מציעים דיור מוגן לאנשים בגיל הזהב, דיור מוגן חרדי ודיור מוגן לדתיים. דיור מסוג זה מאפשר לא רק מגורים נוחים ובטוחים עבור אנשים בגילאים מבוגרים, אלא גם מקל בצורה משמעותית על ההתנהלות היומיומית היות והוא מציע שירותים רפואיים, חוגים, יצירת קהילה ועוד.

הזכויות השונות בגיל הזהב יכולות לסייע עם ההתמודדות עם גיל זה.

מלבד הזכויות שהוזכרו עד כה, ישנן זכויות רבות נוספות המוצעות לאנשים בגיל הזהב אשר נועדו בכדי להקל על חייהם ולאפשר להם לנהל חיים נוחים וטובים עד כמה שאפשר, תוך התמודדות עם הקשיים שגיל זה עלול להציב, ולכן מומלץ לכל אחד לחקור את התחום בכדי להכיר את ההטבות הללו עד כמה שניתן.

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
    שלחו הודעה
    היי :) צריך עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?