טיולים לגיל השלישי

אנשים רבים מעוניינים להישאר פעילים מבחינות שונות גם עם הגעתם לגיל השלישי

הגיל השלישי הינו גיל הטומן בחובו שינויים רבים, כאשר רובם מדירים את אלו אשר הגיעו לגיל זה מהחיים הציבוריים ומונעים מהם להשתתף בפעילויות שונות.

בשנים האחרונות אנו רואים מגמה הולכת וגוברת של מבוגרים המעוניינים להישאר פעילים הן באופן עצמאי והן מבחינה קהילתית, וכן של התחשבות של הסביבה ברצונות אלו ומציאת פתרונות לשם שילוב קשישים בחברה. אחת הדרכים לענות על צורך זה הינו תכנון טיולים לגיל השלישי גם בדיור מוגן בירושלים.

אז מה חשוב לדעת על טיולים לגיל השלישי?

 • אופי הטיול: טיולים לגיל השלישי צריכים להיות מותאמים בצורה אדוקה לאוכלוסייה המטיילת, כאשר לא כל אדם בגיל זה מגיב כמו רעהו. לאור האמור, אנו רואים טיולים שונים המתאימים לאנשים במצבים שונים ונבדלים זה מזה בהתאמה למצב הבריאותי, למצב הנפשי, ליכולת ההליכה, לגיל המטיילים ועוד. בצורה זו כל אדם יכול לבחור את הטיול המתאים ביותר עבורו.
 • מקומות הטיול: בגיל השלישי ניתן לטייל במקומות שונים- בטבע, מסלולי הליכה, מוזיאונים, מעיינות ומקורות מים, קניונים ועוד, וההתאמה צריכה להתבצע באופן שונה לכל קבוצה. למרות האמור, אנו רואים כי מקומות הטיול בגיל השלישי סובבים יותר סביב מקומות חווייתיים אשר אינם דורשים פעילות גופנית מאומצת כגון הליכה ממושכת וכדומה.
 • ניידות: כאשר מתכננים טיולים לגיל השלישי או כאשר מעוניינים להשתתף בטיול מסוג זה חשוב לוודא כי המסלול המתוכנן מתאים לניידות המשתתפים. לרוב, בטיולים אלו יהיו הסעות המתאימות להתמודדות עם כלי עזר רפואיים כגון כיסאות גלגלים, הליכונים ומחוללי חמצן, וכן המסלול הנקבע לטיול יתאים לשימוש במכשירים אלו.
 • בטיחות: חשוב ביותר לשמור על בטיחות בטיולים לגיל השלישי היות ופציעות בגיל זה עלולות להיות בעלות השלכות חמורות על בריאות המטייל וכן איכות חייו. הנושא החשוב ביותר להקפדה הינו שמירה מפני נפילות, ולכן מומלץ לטייל באזורים מישוריים אשר אינם כוללים הליכה ממושכת, ואשר מאפשרים שימוש באמצעי עזר להליכה כגון הליכונים, מקלות הליכה וכיסאות גלגלים.
 • השגחה רפואית: כמו בכל טיול, גם בטיולים בגיל השלישי חשוב להיעזר באיש צוות רפואי אשר ילווה את הטיול. חשוב לעדכן אותו בבעיות בריאותיות הקיימות בקרב חברי הקבוצה מבעוד מועד, כאשר במקרים רבים מתנהל רישום של המצבים הרפואיים השונים, תרופות שנלקחות על ידי חברי הקבוצה ועוד. כמו כן, מומלץ לקבוע את מקום הטיול לאזור אשר אינו מרוחק יתר על המידה ממוסד אשר יכול להעניק טיפול רפואי הולם כגון בית חולים.

טיולים לגיל השלישי מאפשרים שמירה על חיי חברה עשירים ככל הניתן בגיל זה

בעזרת טיולים לגיל השלישי, אנשים בשלב זה בחיים יכולים לא רק לשמור על שגרת חיים רגילה ככל הניתן, אלא גם להכיר מקומות חדשים, ליהנות מהזמן הפנוי שלהם וכן לשמור על חיי חברה ולפגוש אנשים חדשים בדיור מוגן בירושלים.

דיור מוגן חרדי בירושלים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?