מאירים את החשכה

"כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן". הדיירים בדיור המוגן "בית טובי העיר" הפנימו את המסר של אמירה זו ויזמו מבצע חנוכה גדול לגיוס כספים.

מראשיתה של המלחמה בישראל, הדיירים ב"בית טובי העיר" מקדישים את כוחם ומרצם לעבודת התנדבות לטובת הנפגעים מן המלחמה. התושבים הקימו חמש וועדות כדי ליצור שיתוף פעולה ביניהם: קבוצת סריגה שבה חברות נשים הסורגות כובעי צמר עבור חיילי צה"ל; קבוצה לאמירת תהלים להחלמת הפצועים להצלחת הצבא; קבוצה ליצירת קשרים ולמתן סיוע לקשישים שפונו לירושלים; קבוצה שאופה חלות ומכינה חבילות מזון למשלוח למשפחות מגוייסים; וקבוצה לגיוס כספים.

מבצע חנוכה לגיוס כספים נערך על ידם לטובת הארגונים "נפש יהודי" ו"אחים לעורף", אשר מסייעים באספקת ציוד לחיילים הרבים שגוייסו מאז שמחת תורה. הדיירים ארגנו איסוף כספים באמצעות האינטרנט בין בני משפחותיהם וידידיהם, וכן יריד חנוכה מוצלח.

המארגנות של יריד חנוכה – ג'וליה אהרונסון וכרמל קוטלר – הקימו מספר דוכנים. הדוכנים כללו משחקים שונים וכן מכירות. נמכרו מזון ושתיה, בגדים יד שניה במצב טוב וכן קישוטים שנתרמו. בנוסף, נמכרו כרטיסי הגרלה עם פרסים בעלי ערך שנתרמו על ידי בעלי עסקים באזור שכונת גאולה. המארגנות אספו תרומות עבור ההגרלות, אספו את הפריטים שהוצעו למכירה, גייסו מתנדבים לעמוד בדוכנים, ותכננו וביצעו את היריד כולו. הפרס הראשון היה שבת לזוג ב"בבית טובי העיר" בפנסיון מלא. אחת מן הדיירות זכתה בפרס זה ותרמה אותו לילדיה!

באמצעות יריד זה, הדיירים בבית טובי העיר, יחד עם בני משפחותיהם וידידיהם, גייסו סכום מרשים של 11,000 ₪ . השבוע, צ'ק בסכום זה הוגש לנציגים מטעם "נפש יהודי" על ידי מתנדבים מתוך הדיירים. הארגון הביע את תודתו למתנדבים הנפלאים אשר הפיקו יריד מוצלח.

חברי הצוות של "בית טובי העיר" סייעו בהקמת היריד והבטיחו כי הכל יתנהל על מי מנוחות. הנהלת "בית טובי העיר" תרמה בחסדה סכום מקביל לשימוש עבור פעילויות אחרות לטובת משפחות החיילים וקשישים שפונו.

למשל, קבוצת דיירות פנתה לקבוצת נשים מקרית שמונה אשר פונו מהצפון לירושלים. הן מתאכסנות בבית מלון בקרבת "בית טובי העיר", אולם יש להן מעט מאוד שירותים ופעילויות. הדיירות הזמינו אותן והעניקו להן מתנות, וכן הזמינו אותן להשתתף בפעילויות משותפות בדיור המוגן, כולל שימוש בבריכה.

יעל בן דוד, מנהלת פעילויות ב"בית טובי העיר", נדהמת מנדיבות הרוח ומהשקעת האנרגיה של הדיירים. "מראשית המלחמה, ראינו חיוביות ואחדות עצומות בתוך קהילתנו הקטנה, כאשר כל אחד עושה מה שביכולתו כדי לסייע. לרבים מן הדיירים יש נכדים המשרתים בצה"ל, ולאחרים יש בני משפחה וחברים שהמלחמה משפיעה עליהם בדרכים שונות. מדהים לחוש את האנרגיה החיובית בקהילה הפועלת יחדיו, ואנו מקווים, כי בעזרת האור שלנו, נוכל להאיר את החשכה עבור אנשים בישראל שחייהם הוחשכו."

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
    שלחו הודעה
    היי :) צריך עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?