מה זה אומר דיור מוגן דתי בעצם?

הנה גדלנו, ואנחנו כבר הורים, ההורים שלנו התבגרו, הם כבר ילדים, ועם הגיל לצערנו העצום, אנחנו הולכים ונחלשים, הילדים עוזבים את הקן ואבא ואמא נותרים לבד, לעיתים אחד מהם נותר לבד. 

אילוצי החיים לא תמיד מאפשרים לנו לבקר בתדירות הנחוצה והבדידות עשויה להשפיע שלא לתועלת על ההורים האהובים עלינו. 

המחשבה על בית אבות לעיתים מצלצלת לנו לא הפתרון הכי קוסם שיכול להיות להורים שלנו, לכן ישנם גופים פרטיים שהקימו יחידות דיור לאכולוסיות בוגרות יותר. 

זה נקרא דיור מוגן.

דיור מוגן בירושלים | דיור מוגן חרדי | דיור מוגן דתי תמונת המחשה מהשטח 35
דיור מוגן בירושלים | דיור מוגן חרדי | דיור מוגן דתי תמונת המחשה מהשטח 35

 

דיור מוגן, הוא ריכוז של יחדות דיור ברמה גבוהה שמאפשרת לאנשים להתרועע עם בני גילם מתי שמתחשק, הוא נקרא מוגן כי הוא גם תחת פיקוח בריאותי עד כמה שנדרש, האוכלוסיה התואמת מעניקה בעצם חברים לצד המשפחה שבה ניתן לבקר.

עכשיו למעט גיל סוגי האוכלוסיות מתפצלות לעוד מגוון ענף של סוגי אנשים. לא חסרה רבגוניות של סגנונות. 

אז דיור מוגן דתי כשמו כן הוא, הוא בעל רקע שיותר דבק במסורת היהודית

זה נורא לא נוח להתבדל ולהיות במקום שבו הדת הוא לא בעל תפיסה, הוא ערך יקר במיוחד ונוח לאדם להיות במקום שמאפשר לו את התנאים לחיות על פי הרגליו.

בדיור מוגן דתי, לצוות יש את ההכלה הנפשית עד כמה נצרך לאדם להתפלל, להניח תפילין, להדליק נרות לכבוד שבת, לעשות קידוש בין חברים אם המשפחה לא יכולה להיות שם לצידו.

בדיור מוגן דתי, מטבע הדברים יש התייחסות מרכזית ולא שולית לערך הסמלים היהודים וההנהגות אליהם רגיל הדייר

אם ההורים בעלי מציאות תורנית יותר, חשוב במיוחד לדאוג שהמסגרת אליה ישתייכו, תכבד את ההרגלים שלהם, ולצוות תהיה המוטיבציה לעזור להם להמשיך לקיים את מצוות הדת היהודית גם אם קשה להם יותר.

בדיור מוגן דתי, כמובן שגם הצוות עצמו הוא דתי, לכן יש השגחה יתרה על צניעות עד כמה שניתן, אישה יותר תטפל באשה וגבר בגבר על מנת שניתן יהיה לכבד את המטופלים.

כשבוחרים דיור מוגן להורים האהובים עלינו, חשוב לדאוג לסביבה שתכבד אותם, ותבין אותם והצוות עצמו יהיה בעל מודעות עליונה לערכים והמסורת היהודית.

 

לשאלות נוספות באהבה עצומה תמיד ניתן לפנות אלינו בשאלות.

מחכים לשמוע מכם,

צוות טובי העיר

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
    שלחו הודעה
    היי :) צריך עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?