מה זה מרכז העשרה? לגיל השלישי

ב"בית טובי העיר", מרכז ההחלמה שמיועד לקשישים, נפתח גם מרכז העשרה קסום ומיוחד עבור הדיירים וגם עבור המבקרים את הדיירים.

הכל התחיל ברעיון שעלה לאב אחד מהולנד, שבנה חדר מיוחד לבנו, בעל הצרכים המיוחדים כשהבין שהוא זקוק לגירויים חושיים שיעוררו בו תגובות חיוביות.

השם ההולנדי שניתן לחדר מהסוג הזה נקרא: סנוזלאן שפירושו "לחקור" ו"להירגע". חדר מסוג זה הגיע גם ל-'בית טובי בעיר' והוא מספק לאנשים מבוגרים שסובלים מבעיות בריאותיות כגון: דמנציה, דכדוך, חוסר שקט והתנהגות קשה, פעילות העשרה ייחודית שמטפלת באמצעות גירוי חושים שמרגיעים ומורידים לחצים ומעוררים בקרב הדיירים בדיור המוגן תחושות והתנהגויות חיוביות.

מה מכיל מרכז העשרה של הקשישים?

החדר מציע לכל מטופל סביבה שיש בה מגוון של אלמנטים מעוררי חושים, יש במרכז העשרה לגיל השלישי, אווירה מיוחדת שמאוד מרגיע את הנפש ומעניקה שלווה. ברקע מתנגנת מוסיקה נעימה שמשתלבת עם אורות נעימים, ריחות ארומטיים וצלילים.

חוויה ייחודית רק בבית טובי בעיר

אחת החוויות המיוחדות שיש מרכז העשרה לקשישים היא הקרנה אינטראקטיבית על גבי שולחן או על הקרקע – מדובר תמונות שרצות ומגיבות בהתאם לכפות הרגליים של הדיירים או בהתאם לכל תזוזת יד שלהם, מה שלמעשה מעניק חוויה שיתופית של הדיירים עם מבקריהם, כמו לדוג' סבא שיכול לשחק עם הבן שלו משחק כדורגל באמצעות כל האלמנטים שמסייעים לכך, סבתא שיכולה לשחק עם נכדיה תפיסת כדור וכו'.

כמו כן, ניתן ליהנות במקום מכורסא מיוחדת שמעסה ומטפלת בתורת רפלקסולוגיה באברים השונים בגוף. כל שלל החוויות המוחשיות הללו מסוגלות לעורר בדייר רגשות חיוביים, לחלץ ולהפיג מתוכו את רגשות קשים, כמו עצבות ובדידות שהוא עלול לחוות במצבו.

הצוות במרכז העשרה

הצוות האיכותי ששוהה כל העת במרכז העשרה הינו מקצועי ותמיד ערוך לקראת הדיירים של הדיור המוגן, הוא יודע כיצד לגשת אליהם ולהעניק לכל אחד את מה שהוא צריך בעדינות וברגישות גבוהה. הצוות מיומן בטיפול ופעילויות עם אנשים עם בעיות קוגניטיביות או כאלה שסובלים מדמנציה וכו', הוא מכבד את הדיירים ומעניק להם את תחושת המסוגלות והערכה העצמית, עם תחושת חום ואווירה משפחתית.

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
    תפריט
    שלחו הודעה
    היי :) צריך עזרה?
    היי :)
    איך אפשר לעזור?