לחצן מצוקה

במקרים רבים קשישים ואנשים צעירים נמצאים לבדם כאשר הם נפצעים וזקוקים לעזרה

עזרה דחופה יכולה לסייע משמעותית בצמצום הפגיעה מפציעות שונות, והיא רלוונטית בייחוד לאנשים מבוגרים הסובלים ממצבים רפואיים אשר עלולים לגרום לנפילה קשה, פגיעות לב שונות, איבוד הכרה ועוד. כמו כן, באוכלוסייה המבוגרת ישנו צורך בקריאה לעזרה לא רק במצבים רפואיים, אלא גם במצבים ביטחוניים כגון תקיפה, פריצה לבית ועוד אשר הינם נפוצים יותר בקרב אוכלוסייה זו.

לחצן מצוקה מאפשר קריאה מהירה ויעילה לעזרה וחשוב להכיר מכשיר זה

 • למי הוא קורא: לחצן מצוקה נועד בכדי לשלוח קריאה מהירה ויעילה לגורמי הצלה שונים. הלחצנים הסטנדרטיים קוראים לשירות מגן דוד אדום, משטרה ומכבי אש, בעוד ישנם כיום לחצנים מתקדמים המאפשרים קריאה לגורמים נוספים כגון בני משפחה, מוקד רפואי חיצוני ועוד.
 • למי הוא נועד: לחצן מצוקה נועד לכל מי שישנו חשש שימצא את עצמו בסיטואציה בה הוא זקוק לעזרה אולם אינו יכול ליצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים. לחצנים אלו מסייעים בעיקר לקשישים, אשר עלולים למצוא את עצמם בסיטואציות כאלה בשכיחות גבוהה יותר, ואשר הקריאה הנפוצה ביותר שהם מבצעים הינה בשל נפילה במקלחת.
 • סוגי לחצני מצוקה: כיום ישנו מגוון של לחצני מצוקה, המציעים דרכי התקשרות שונות עם גורמי ההצלה. רוב הלחצנים מורכבים כיום משלושה כפתורים המאפשרים בחירה בין גורמי ההצלה השונים, וכן ניתן למצוא לחצנים נוספים כגון לחצן הכולל כפתור אחד, לחצנים המאפשרים גם שיחה עם מוקדנית והסבר הפציעה ועוד.
 • שירותים נלווים: היות ולעיתים קרובות לחצני מצוקה נמצאים בידיהם של קשישים, ישנם כמה שירותים נלווים המגיעים עם השימוש בלחצן אשר יכולים לסייע לקשיש ולמשפחתו. אחד השירותים הנפוצים ביותר במצבים אלו הינו יצירת קשר עם משפחת הקשיש בעת הפעלת לחצן המצוקה, כך שהוא אינו צריך לקרוא לעזרה של שירותי ההצלה ושל משפחתו, אלא רק של אחד הגורמים והשני יוזעק כבר באופן אוטומטי.
 • תשלום: היות ואת הפעלת לחצני המצוקה מבצעות חברות שונות, יש כמובן לשלם על השירות. תשלום זה הינו בדרך כלל סמלי וכולל תשלום של כמה מאות שקלים על הלחצן עצמו, ולאחר מכן תשלום חודשי של כמה עשרות שקלים. כמו כן, חברות רבות מקבלות את התשלום ישירות מהביטוח הלאומי בתמורה לאחוזים נמוכים מקצבת הזקנה או הנכות של האדם המשתמש בלחצן.

לחצן מצוקה מאפשר התמודדות מהירה וטובה עם מצבי פציעה שונים, ויכול להציל חיים

באמצעות לחצן מצוקה קשישים יכולים להזעיק עזרה בדרך המהירה והיעילה ביותר, וללא תלות בהימצאותם באזור בו ישנו טלפון או ליד אדם אחר אשר יכול לבצע את השיחה למוקדי החירום עבורם בין אם זה בבית או בדיור המוגן. בצורה זו, כל קשיש יכול לשמור על חייו באופן עצמאי ללא חשש מפציעה או פגיעה כאשר הוא לבד, ולחצנים אלו הוכיחו את עצמם במהלך השנים כמצילי חיים.

דיור מוגן חרדי בירושלים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?