עיניינים פיננסים

התחום הפיננסי הינו תחום המלווה אותנו בכל גיל ובכל שלב בחיים

הכסף מנהל את העולם ואת רובנו, ולכן ההתעסקות בו מלווה אותנו לאורך כל החיים.

כאשר בכל גיל ההתמודדות עם עניינים פיננסים הינה התמודדות שונה. הגיל השלישי אינו שונה מגילאים אחרים במובן זה, וגם בו אנו רואים התעסקות בלתי פוסקת בעניינים פיננסים. בגיל זה נראה התעסקות בעיקר במעקב על הוצאות בכדי למנוע ניצול לרעה של קשישים וכן הכנה של הכספים והזכאויות השונות לקראת סוף החיים.
חשוב לדעת כיצד לטפל בעניינים פיננסיים בגיל השלישי.

 • פנסיה: ראשית, חשוב לוודא כי כל אדם בגיל השלישי מקבל את הפנסיה לה הוא זכאי. הפנסיה מחושבת בהתאם לכמות השנים שאותו אדם עבד, גילו, מינו, גובה משכורתו, גובה ההפרשה החודשית לקרן הפנסיה ועוד, ומומלץ להיוועץ ביועץ פנסיוני בכדי לוודא כי הנכם מקבלים את הפנסיה המגיעה לכם. נוסף לפנסיה ישנן קרנות רבות בהן חוסכים כסף לאורך החיים כגון קרנות השתלמות, גמל, מנהלים וכדומה, ומומלץ לוודא האם קיימות קרנות אלו לקשיש.
 • ביטוחים: רבים מאתנו מבוטחים בביטוחים שונים, כאשר הרלוונטיים ביותר לגיל השלישי הינם ביטוחי בריאות וביטוחי חיים. ראשית, חשוב שאדם קרוב יכיר את הביטוחים בהם מבוטח אותו הקשיש, בכדי שיוכל לסייע בניהולם. שנית, חשוב לוודא כי הביטוחים עליהם משלם אותו אדם רלוונטיים עבורו וכוללים התאמה לגילו. כמו כן חשוב לוודא כי הוא אינו משלם סכומים מוגזמים ושאינם תואמים את ההסכם שנקבע.
 • תשלומים שוטפים: תשלומים אלו כוללים הוצאות עבור תחומים כגון שכר דירה, דיור מוגן, סלולר, כבלים, חשמל וכדומה. במצבים אלו חשוב להיזהר מניצול לרעה של המבוגרים על ידי גורמים שונים המחפשים כיצד לגבות מהם יותר לשם רווחתם האישית, ולכן מומלץ לערב אדם נוסף בדרך התשלום וכן בבקרה על התשלומים החודשיים. כמו כן, מומלץ שלא לבצע עסקאות עם אנשים לא מוכרים, באינטרנט או באמצעות מתן פרטי אשראי.
 • כתיבת צוואה: עם כל הצער שבדבר, אחד העניינים הפיננסים החשובים ביותר לטיפול בגיל השלישי הינו כתיבת צוואה. צוואה מאפשרת לכל אחד לוודא כי כספו ורכושו יחולקו לאחר מותו בין האנשים שירצה, וגם אם אדם מסוים מעוניין להעביר את רכושו ליורשיו החוקיים על פי החוק הכללי במדינה מומלץ לכתוב צוואה בכדי להימנע ממקרים של הלנת הכספים על ידי גורמים מדיניים המעוניינים לבחון את אופן ההורשה.

חשוב לדעת כיצד לטפל בעניינים פיננסים בגיל השלישי ולהקפיד על כך לאורך זמן.

עניינים פיננסים בגיל השלישי עלולים להיות מורכבים ומעיקים ביותר, אולם אין ברירה חוץ מללמוד את הנושא ולהקפיד על מעקב ובקרה אחר כל התחומים הללו בכדי למנוע ניצול לרעה של הקשיש ושל כספו. בצורה זו ניתן לשמור על האינטרסים של המבוגר ולהבטיח שמירה על כספו ועל איכות חייו המושפעת מכך בצורה משמעותית.

דיור מוגן דתי בירושלים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?