מרכז העשרה

העשרה וטיפול בשינויים קוגניטיביות אצלנו בבית

מרכז ההעשרה המיוחד הפועל בתוך בית טובי העיר, מיועד עבור מי שחווה ירידה בזיכרון, בלבול או שינוי בתפקוד הקוגניטיבי. המרכז מקיים מגוון פעילויות, פרטניות או בקבוצות, לאנשים הסובלים מדמנציה, כגון – התעמלות, שירה, אפיה, גינון, תרגילי חשיבה ומחשב ועוד.

גולת הכותרת שלנו – חדר הסנוזלן: חדר תחושתי שהוקם בבית טובי העיר ונותן מענה לצרכי המטופלים במרכז.

הטיפול נערך במועדון מרכז יום מפואר, על ידי צוות מקצועי ותומך, ששם דגש על כבוד, יחס חם, אווירה נעימה, כשרות וצניעות. ישנו בית מדרש לגברים והמטופלים נהנים מארוחת צהריים כשר למהדרין.

פעילות המרכז

התעמלות

פעילות קבוצתית ופרטנית

תרפיה בגינון

אפיה

תרגילי חשיבה

בית מדרש לגברים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  צוות מרכז העשרה

  הצוות המקצועי של המרכז העשרה מקצועי, מוסמך וערוך תמיד לטיפול באנשים שחוו שינוי קוגניטיבי או הסובלים מדמנציה, בלבול או ירידה בזיכרון.
  הטיפול נעשה תוך הקפדה על שמירת כבוד האדם וחיזוק תחושת הערך והביטחון העצמי, ומעניק הרגשה חמה וביתית.

  B_G_2683_n

  רבקה בלאק

  מנהלת המרכז
  pic-1-c

  סורי לאק

  מדריכה
  רותי-וינברגר-עובדת-סוציאלית-2

  רותי וינברגר

  עובדת סוציאלית
  אסתר-כהן-מדריכה-2

  אסתר כהן

  מדריכה
  שרון-גודמן-תרפיסטית-בגינון-3

  שרון גודמן

  תרפיסטית בגינון

  חדר סנוזלן

  בשנת 2018 נפתח במרכז ההעשרה מרחב ייחודי בבית טובי העיר, כולל חדר הסנוזלן לשימיוש הדיירים ומבקרים מן החוץ, שלאורך השנים חוו ירידה קוגנטיבית או דמנציה.

  הרבה מהקשישים החיים עם דמנציה סובלים מחוסר שקט וממצבים התנהגותיים בעייתיים. טיפול בחדר הסנוזלן הכולל גרייה חושית, יוצר איזון בין פעילות ורגיעה, מפחית לחצים ומעורר אצל המטופלים התנהגות חיובית. החדר מציע למטופלים סביבה רב-חושית, משרה אווירה ייחודית ושופע אביזרים שונים לגירוי החושים; מוזיקת רקע משולבת באורות ובאלמנטים ארומתרפיים, כורסה המאפשרת שכיבה עם הרגליים למעלה, כרית רוטטת מתחת לגב, רפלקסולוגיה – כל אלה יכולים להוציא את המבקר ממקום של צער, כאב או בדידות למקום של תקווה, אנרגיות מתחדשות והרגשה חיובית.

  לחדר הסנוזלן במרכז העשרה נוספה חוויה מיוחדת – הקרנה אינטראקטיבית על שולחן או על הרצפה. התמונות המוקרנות מגיבות לתזוזת היד או הרגל והביקור יכול להפוך לחוויה משותפת, לדוגמה; משחק כדורגל בין המטופל לנכדו.

  החדר מתאים לקבוצה ולטיפול פרטני לקשישים. אפשר להזמין פעילות בחדר הסנוזלן של בין 30-20 דקות.

  ממליצים עלינו

  שמואל ה. כתב מכתב על האח שלו:

  "אח שלי יוסף משתתף בתוכנית מרכז העשרה שלכם, ואני רוצה להביע את תודתי העמוקה לך ולצוות המסור שלך, על התמיכה והעזרה שאתם נותנים לו בשלושת השבועות האחרונים. יוסף מגיע למרכז העשרה 3 פעמים בשבוע כי הוא אובחן כחולה אלצהיימר.

  ציפיתי להאטת התהליך של הדמנציה אצל יוסף ולהפתעתי יש שיפור גדול בהתנהגותו בשלושת השבועות האחרונים. מצב רוחו, ערנותו והתמצאות בסביבה, הקשר שלו עם בני משפחתו והדיבור השתפרו מאוד בזכותכם.

  השיפור שהזכרתי לעיל קרה בזכות הטיפול האישי והאכפתי שלכם. ההתעמלות והתנועה, התפילה והשירה, שיחות פשוטות, פעילויות שונות, משחקי קופסא וארוחות הצהריים החמה, כל אלו תרמו לשיפור שלחל בוץ יש לשבח את אסתר ושורי שמבינות את צרכיו האישיים של יוסף ומתאימות את הפעילויות השונות בהתאם לכך.

  לדוגמה, אסתר עוברת אתו על פרשת השבוע ושותלת אתו פרחים בעציץ. חיה, אשתו של יוסף, התרגשה מאוד כאשר הוא הגיש לה את העציץ. יוסף לא נתן לאשתו מתנה כבר כמה שנים, וזו הייתה מחווה מרגשת ביותר. תודות לאסתר ולשורי, יוסף מחכה לימים בהם הוא מגיע למועדון שהוא מכנה: "המועדון עם הבנות הצעירות והנחמדות."

  בית טובי העיר בית מוגן
  תפריט
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?