מרכז העשרה

טיפול דמנציה במועדון יום  BRAIN CARE בירושלים

העשרה וטיפול דמנציה
במרכז יום תורני

מרכז ההעשרה המיוחד BRAIN CARE הפועל בתוך בית טובי העיר במרכז ירושלים, מיועד עבור מי שחווה ירידה בזיכרון, בדמנציה או אלצהיימר, בלבול או שינוי בתפקוד הקוגניטיבי. המרכז מקיים מגוון פעילויות, פרטניות או בקבוצות, לאנשים הסובלים מדמנציה, כגון – התעמלות, שירה, אפיה, גינון, תרגילי חשיבה ומחשב ועוד.

גולת הכותרת שלנו – חדר הסנוזלן: חדר תחושתי שהוקם בבית טובי העיר ונותן מענה לצרכי המטופלים במרכז.

הטיפול נערך במועדון מרכז יום מפואר, על ידי צוות מקצועי ותומך, ששם דגש על כבוד, יחס חם, אווירה נעימה, כשרות וצניעות. ישנו בית מדרש לגברים והמטופלים נהנים מארוחת צהריים כשר למהדרין.

מרכז העשרה חדר לובי בית טובי העיר

חדר סנוזלן

בשנת 2018 נפתח במרכז BRAIN CARE מרחב ייחודי בבית טובי העיר, כולל חדר הסנוזלן לשימיוש הדיירים ומבקרים מן החוץ, שלאורך השנים חוו ירידה קוגנטיבית או דמנציה.

הרבה מהקשישים החיים עם דמנציה סובלים מחוסר שקט וממצבים התנהגותיים בעייתיים. טיפול בחדר הסנוזלן הכולל גרייה חושית, יוצר איזון בין פעילות ורגיעה, מפחית לחצים ומעורר אצל המטופלים התנהגות חיובית. החדר מציע למטופלים סביבה רב-חושית, משרה אווירה ייחודית ושופע אביזרים שונים לגירוי החושים; מוזיקת רקע משולבת באורות ובאלמנטים ארומתרפיים, כורסה המאפשרת שכיבה עם הרגליים למעלה, כרית רוטטת מתחת לגב, רפלקסולוגיה – כל אלה יכולים להוציא את המבקר ממקום של צער, כאב או בדידות למקום של תקווה, אנרגיות מתחדשות והרגשה חיובית.

לחדר הסנוזלן במרכז BRAIN CARE נוספה חוויה מיוחדת – הקרנה אינטראקטיבית על שולחן או על הרצפה. התמונות המוקרנות מגיבות לתזוזת היד או הרגל והביקור יכול להפוך לחוויה משותפת, לדוגמה; משחק כדורגל בין המטופל לנכדו.

החדר מתאים לקבוצה ולטיפול פרטני לקשישים. אפשר להזמין פעילות בחדר הסנוזלן של בין 30-20 דקות.

מרכז העשרה חדר משחקיה בית טובי העיר

פעילות המרכז

התעמלות

פעילות קבוצתית ופרטנית

תרפיה בגינון

אפיה

תרגילי חשיבה

בית מדרש לגברים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  צוות מרכז העשרה

  הצוות המקצועי של המרכז העשרה בירושלים מוסמך וערוך תמיד לטיפול באנשים הסובלים מדמנציה, אלצהיימר, בשינוי קוגניטיבי , בלבול או ירידה בזיכרון. הטיפול נעשה תוך הקפדה על שמירת כבוד האדם וחיזוק תחושת הערך והביטחון העצמי, ומעניק הרגשה חמה וביתית.

  תמונת צוות רבקה בלאק בית טובי העיר דיור מוגן בירושלים | דיור מוגן חרדי | דיור מוגן דתי

  רבקה בלאק

  מנהלת המרכז
  אסתר-כהן-מדריכה-2

  אסתר כהן

  מדריכה
  רותי-וינברגר-עובדת-סוציאלית-2

  רותי וינברגר

  עובדת סוציאלית
  Channy Hovev

  חני חובב

  מדריכה
  שורי לאק

  סורי לאק

  מדריכה
  מירי מ-ז

  מירי משי-זהב

  מדריכה

  ממליצים עלינו

  שמואל ה. כתב מכתב על האח שלו:

  "אח שלי יוסף משתתף בתוכנית מרכז העשרה שלכם, ואני רוצה להביע את תודתי העמוקה לך ולצוות המסור שלך, על התמיכה והעזרה שאתם נותנים לו בשלושת השבועות האחרונים. יוסף מגיע למרכז העשרה 3 פעמים בשבוע כי הוא אובחן כחולה אלצהיימר.

  ציפיתי להאטת התהליך של הדמנציה אצל יוסף ולהפתעתי יש שיפור גדול בהתנהגותו בשלושת השבועות האחרונים. מצב רוחו, ערנותו והתמצאות בסביבה, הקשר שלו עם בני משפחתו והדיבור השתפרו מאוד בזכותכם.

  השיפור שהזכרתי לעיל קרה בזכות הטיפול האישי והאכפתי שלכם. ההתעמלות והתנועה, התפילה והשירה, שיחות פשוטות, פעילויות שונות, משחקי קופסא וארוחות הצהריים החמה, כל אלו תרמו לשיפור שלחל בוץ יש לשבח את אסתר ושורי שמבינות את צרכיו האישיים של יוסף ומתאימות את הפעילויות השונות בהתאם לכך.

  לדוגמה, אסתר עוברת אתו על פרשת השבוע ושותלת אתו פרחים בעציץ. חיה, אשתו של יוסף, התרגשה מאוד כאשר הוא הגיש לה את העציץ. יוסף לא נתן לאשתו מתנה כבר כמה שנים, וזו הייתה מחווה מרגשת ביותר. תודות לאסתר ולשורי, יוסף מחכה לימים בהם הוא מגיע למועדון שהוא מכנה: "המועדון עם הבנות הצעירות והנחמדות."

  בית טובי העיר בית מוגן
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?