ספורט בגיל השלישי

ביצוע פעילות גופנית הינה אחת הדרכים היעילות ביותר לשמירה על הבריאות

כולנו מכירים את היתרונות הרבים של ביצוע פעילות גופנית- שמירה על משקל גוף תקין, הגברת הרגישות של הגוף לאינסולין ומניעת התפתחות סוכרת, שמירה על תקינות הגוף ועוד. יתרונות אלו גורמים לפעילות גופנית להיות אחד הגורמים הפשוטים ביותר והיעילים ביותר בשמירה על בריאות טובה, כך שכל אחד יכול לשמור על בריאותו באופן פשוט ונוח. יתרונות הפעילות הגופנית נמשכים גם בגיל השלישי, כאשר חשוב לדעת כיצד לבצע ספורט בגיל השלישי ומה היתרונות שלו.

אז מה חשוב לדעת על ספורט בגיל השלישי?

 • איזון סוכר: אחת הבעיות העיקריות בגיל השלישי הינה הקושי בהתמודדות של הגוף עם צריכת סוכר, כאשר מבוגרים רבים מפתחים עם הזמן סוכרת. פעילות גופנית הינה אחת הדרכים היעילות ביותר לשפר את התמודדות הגוף עם סוכר ולהגיע לאיזון, כך שככל שנעסוק באופן קבוע ומוקדם יותר בפעילות גופנית כך נמנע בצורה יעילה יותר בעיות בתחום זה.
 • מניעת כאבים: הזזה של הגוף מסייעת בשמירה על מפרקים ושרירים במצב תקין, ולכן היא מאפשרת התמודדות עם כאבים רבים הקשורים בהגעה לגיל השלישי, ואשר רבים מהם נגרמים לאו דווקא בשל מצב בריאותי ירוד אלא בגלל ישיבה ממושכת, שכיבה ממושכת וניהול אורח חיים יושבני באופן כללי.
 • יצירת סדר יום: עיסוק בפעילות גופנית בצורה של חוג או קבוצת אימונים מאפשרת יצירה של סדר יום, ובכך נותנת לאנשים בגיל השלישי סיבה לקום בבוקר ומטרה, דבר המשפר לא רק את מצבם הבריאותי אלא גם באופן משמעותי את מצבם הנפשי.
 • יצירת קשרים: פעילות גופנית בקבוצות, כמו זו המוצעת על ידי מוסדות לדיור מוגן או מוסדות ציבוריים כגון מתנ"סים, הינה אחת הדרכים הטובות ביותר ליצור קשרים עם אנשים חדשים, והיא מאפשרת ביצוע של פעילות מהנה באופן קבוע יחד עם חברים- דבר אשר רבים מן האנשים בגיל השלישי מרגישים שחסר להם לאחר הפרישה.
 • שמירה על בטיחות: למרות היתרונות הבריאותיים הרבים של ספורט בגיל השלישי, חשוב לזכור כי מדובר באוכלוסייה העלולה להיפצע בקלות ובצורה חמורה, ולכן חשוב לשמור על בטיחות בעת ביצוע פעילות גופנית. פעילויות הכוללות ישיבה או שכיבה מומלצות היות והן מצמצמות את האפשרות ליפול, אולם גם כאשר האדם המבצע את הפעילות נמצא בכושר המאפשר לו לבצע פעילויות אחרות חשוב לשים לב לשתייה מרובה, ביצוע תנועות נכונות, הגבלת העומס ועוד.

ניתן לראות כי ישנם יתרונות רבים לספורט בגיל השלישי הרלוונטיים לכולם

היתרונות שציינו עד כה, וכן יתרונות רבים נוספים שישנם לספורט בגיל השלישי, רלוונטיים לכל אחד. ניתן לראות כיצד פעילות גופנית בגיל זה משפרת הן את המצב הבריאותי והן את המצב הנפשי של האדם, ומסייעת בצורה משמעותית בהתמודדות עם השינויים והקשיים של גיל זה.

דיור מוגן דתי בירושלים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?