פעילות עם נכדים

חיי המשפחה יכולים להשתפר משמעותית עם ההגעה לגיל השלישי והזמן הפנוי שנוצר

אחד היתרונות המשמעותיים בהגעה לגיל השלישי הינו זמן פנוי בשפע, אשר אינו מנת חלקם של אנשים עובדים. קשישים רבים ממלאים את זמנם הפנוי בפעילויות חברתיות, לימודים, התנדבויות ועוד. אחת הפעילויות המהנות ביותר לכל המשפחה הינן כמובן פעילויות עם נכדים, אשר מאפשרות לקשיש לשמור על קשר אדוק עם משפחתו ולנכדיו ליהנות מזמן איכות איתו.

הנה כמה רעיונות לפעילויות עם נכדים שכל אחד יכול ליהנות מהן

 • משחקי קופסה: ילדים מוצאים הנאה רבה ממשחקי קופסה כגון מצא את ההבדלים, מונפול וכדומה, וכן נהנים ללמוד ממבוגרים משחקים חדשים או שיטות לנצח במשחקים קיימים. משחקי קופסה נוחים לנשיאה לכל מקום, וניתן לשחק אותם עם מגוון רחב של גילאי שחקנים, כך שהם מהווים פעילות מושלמת לביצוע עם נכדים בגילאים שונים. בצורה זו, ניתן ליהנות יחד תוך משחק מהנה אשר מתאים לכולם ואשר ניתן לשחק בבית המשפחה, בדיור המוגן, בזמן טיול בטבע ועוד.
 • עבודות אומנות: עבודות אומנות אינן דורשות השקעה רבה, אלא רק משטח עבודה וחומרים. נכדים רבים נהנים מלצייר ולהכין עבודות אומנות שונות עבור משפחתם, ולכן ניתן ליצור פעילות יצירתית עם הנכדים אשר תכלול הכנת עבודות אומנות בנושא מסוים, עבור אדם מסוים במשפחה וכדומה.
 • ביקור במוזיאון: כיום ניתן למצוא מוזיאונים רבים המתאימים לילדים צעירים כגון מוזיאון המדע בחולון, דיאלוג בחשכה ועוד מגוון רחב המתאים לגילאים שונים וכן מציע פעילויות שונות. מוזיאונים אלו מתוכננים כך שהפעילות בהם משלבת בין טיול עם המשפחה לבין העשרה והנאה לילדים צעירים, ולכן הם מהווים מקום מושלם לטיול משפחתי ופעילות עם נכדים.
 • הליכה לסרט: כל סב וסבתא יכולים לקחת את הנכדים שלהם לסרט. פעילות שכזאת מהנה ביותר עבור הנכדים ואינה דורשת מאמץ פיזי מהסבים, כך ששני הצדדים יכולים להרוויח ממנה בצורה משמעותית. במקרים אלו, חשוב לוודא כי הסרט אליו הולכים מתאים לגילאי כל הנכדים המשתתפים בפעילות.
 • בישול: ילדים אוהבים לבשל ולהיות במטבח, ולכן העברת יום בישול לנכדים יכולה להיות פעילות מהנה עבור כולם ובלתי נשכחת עבורם. ניתן לבשל מנות פשוטות כגון שניצל ופתיתים או לאפות עוגיות בכל מיני צורות- לא משנה מה אתם בוחרים, רק וודאו כי כל הילדים יכולים להשתתף בצורה כזו או אחרת וכמובן כי בטיחותם מובטחת.

ישנן פעילויות רבות אשר ניתן לבצע עם הנכדים ואשר מחזקות את הקשר איתם

באמצעות פעילויות אלו ואחרות הדומות להן ניתן לחזק את הקשר עם הנכדים ועם המשפחה, ובכך לנצל בצורה הטובה והמהנה ביותר את הזמן הפנוי המאפיין את הגיל השלישי. מגוון הפעילויות הרחב אשר ניתן לבצע עם הנכדים מאפשר בחירה של הפעילות המתאימה ביותר עבור המשתתפים, ומבטיח את הנאתם ממנה.

יש גם המון פעילויות בדיור המוגן שניתן לשלב בזמן הביקור של הנכדים.

דיור מוגן דתי בירושלים

מעוניינים לדעת עוד פרטים?

אנא פנה אלינו ונחזור אליך ממש בקרוב
  שלחו הודעה
  היי :) צריך עזרה?
  היי :)
  איך אפשר לעזור?